#Sprawcy

#Sprawcy

 

„Sprawcy” to tytuł spotu społecznego, który ma przeciwdziałać zachowaniom przemocowym występującym na co dzień w różnych środowiskach, od miejsca pracy po rodzinę.

Występujące w krótkim filmie postacie mówią o swoich przemocowych zachowaniach, które na pozór wydają się banalnymi, zwykłymi historiami. Właśnie takich powszechnie spotykanych sytuacji, które są społecznie usprawiedliwiane, a de facto są zachowaniami przemocowymi dotyka kampania społeczna Stowarzyszenia Sztuka Łączenia. – Sprawcą przemocy może być każdy z nas i często sobie tego nie uświadamiamy. Swoją agresję lubimy usprawiedliwiać. Robią to rodzice szarpiący dzieci, szefowie krzyczący na pracowników, uczestnicy forów internetowych obrażający innych swoimi wpisami. Chcemy zwrócić uwagę na to, że są to zachowania związane z przemocą – mówi Aleksandra Niemczyk, autorka i pomysłodawczyni klipu.  

- Przemoc brzmi groźnie, brzmi poważnie i brzmi obco, bo przecież ja nie stosuję przemocy i Ty też nie, ale...czy na pewno? Obejrzyj i odpowiedz sobie na pytanie: czy to mogłabyś być Ty, czy to mógłbyś być Ty? – czytamy w opisie spotu zaprezentowanego przez stowarzyszenie.

Spot pt. „Sprawcy” można zobaczyć w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Sztuka Łaczenia, na: Facebooku, Instagramie oraz Youtube.

Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w 2021 r.

Image
Image