Gra miejska „Przygoda z Tatą”

Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami. W Kielcach świętowanie tej wyjątkowej daty rozpoczniemy już 18 czerwca o godzinie 10:00 w Dolinie Silnicy przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Właśnie tam wystartuje ojcowska gra miejska „Przygoda z Tatą”, a po jej zakończeniu odbędzie się piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji dla całych rodzin.

Chcąc wziąć udział w wydarzeniu musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce „GRA”. Przypominamy, że drużyny muszą składać się z co najmniej dwóch osób – taty i dzieciaków. Do wyboru są trzy różne kategorie wiekowe: młodsze dzieci (0-13 lat), starsze dzieci (14-18 lat), zespoły mieszane (składające się z młodszych i starszych dzieci)

Już teraz możemy ci zdradzić, że w każdej kategorii wiekowej nagrodzimy trzy najlepsze drużyny.

Pierwsze miejsce voucher na zakupy do galerii handlowej o wartości 1000 złotych.

Drugie miejsce – voucher o wartości 700 złotych.

Trzecie miejsce – voucher o wartości 400 złotych.

Udział w zabawie jest bezpłatny.

Warunkiem udziału w Grze Miejskiej „Przygoda z Tatą” jest rejestracja, której można dokonać przy pomocy formularza.

Wypełnienie formularza jest dobrowolne, jednakże konieczne do wzięcia udziału w Grze.



Organizatorem Gry miejskiej „Przygoda z Tatą" jest wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, współorganizatorem Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, z kolei realizatorem Stowarzyszenie Sztuka Łączenia oraz Tropem Przygody.

Pora na casting i piękne zdjęcia

Kochani! Jeśli: jesteście parą, narzeczonymi, planujecie ślub, a może już jesteście młodym małżeństwem, bez, z lub w oczekiwaniu na potomstwo, ta propozycja jest dla Was. Ogłaszamy casting dla par i rodzin. Wybranym zaproponujemy sesje zdjęciowe. Za aparatem stanie niezawodny Mateusz Wolski, fotograf z duszą i ogromnym talentem.

 

Zdjęcia wykonane podczas sesji staną się częścią naszej kampanii promocyjnej, którą realizujemy w projekcie „Rodzina jak/to/jest”. Dostaniecie je też na własność. Chętni do udziału w projekcie, do 20 października  powinni przesłać nam swoje rodzinne zdjęcie, a także dokończone zdanie „Rodzina to….” na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

To będą niezwykłe sesje zdjęciowe. Każde ze zdjęć ma pokazać rodzinę – w jej różnych odsłonach i barwach.  Sesje będą artystyczne, piękne, czasami trudne, może zabawne, łamiące stereotypy. Zostaną upublicznione, w social mediach, mediach, w ramach kampanii „Rodzina jak/to/jest”.  Podczas sesji powstanie też filmowy making of.

 

Projekt  „Rodzina jak/to/jest”  ma pokazać blaski i cienie posiadania rodziny. Chcemy, z waszą pomocą,  przygotować coś w rodzaju instrukcji obsługi. Pokazać to, o czym często, gdy jesteśmy zakochani po uszy, nie myślimy lub nie pamiętamy: wyzwania logistyczne, ważne decyzje do podjęcia, kompromisy, ale i radość, duma i siła, by sprostać największym zadaniom.  Wszystko to, co stanowi rodzinę.

 

Projektowe działania wspierają kieleckie uczelnie: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska. Projekt został dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej – „Po pierwsze Rodzina!”,

 REGULAMIN - do pobrania

 

Kampania społeczna "Sprawcy"

„Sprawcy” to tytuł nowego spotu społecznego, który ma przeciwdziałać zachowaniom przemocowym występującym na co dzień w różnych środowiskach, od miejsca pracy po rodzinę. Emisja spotu w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Sztuka Łączenia rozpoczęła kampanię.

Klip video pt. „Sprawcy” został zaprezentowany w mediach społecznościowych stowarzyszenia, na Facebooku, Instagramie oraz Youtubie. Występujące w krótkim filmie postacie mówią o swoich przemocowych zachowaniach, które na pozór wydają się banalnymi, zwykłymi historiami. Właśnie takich powszechnie spotykanych sytuacji, które są społecznie usprawiedliwiane, a de facto są zachowaniami przemocowymi dotyka najnowsza kampania społeczna Stowarzyszenia Sztuka Łączenia. – Sprawcą przemocy może być każdy z nas i często sobie tego nie uświadamiamy. Swoją agresję lubimy usprawiedliwiać. Robią to rodzice szarpiący dzieci, szefowie krzyczący na pracowników, uczestnicy forów internetowych obrażający innych swoimi wpisami. Chcemy zwrócić uwagę na to, że są to zachowania związane z przemocą – mówi Aleksandra Niemczyk, autorka i pomysłodawczyni klipu.  

Stworzenie i realizację kampanii wsparł Świętokrzyski Urząd Marszałkowski. - Przemoc ma różne oblicza, także te codzienne, pojawia się w pozornie niewinnych sytuacjach. Dlatego sprawcą przemocy może być każdy z nas, chyba, że wybierze inaczej i powstrzyma swoje emocje. Taki też jest cel tej kampanii, aby zacząć zmieniać świat na lepszy, od swojego zachowania – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.   

- Przemoc brzmi groźnie, brzmi poważnie i brzmi obco, bo przecież ja nie stosuję przemocy i Ty też nie, ale...czy na pewno? Obejrzyj i odpowiedz sobie na pytanie: czy to mogłabyś być Ty, czy to mógłbyś być Ty? – czytamy w opisie spotu zaprezentowanego przez stowarzyszenie.

W kolejnych dniach kampanii w Internecie pojawią się grafiki przygotowane przez Tomka Purskiego, których przesłanie będzie dotyczyć  konsekwencji przemocy oraz krótkie formy filmowe, w których specjaliści z Ośrodka Korekcyjno-Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie opowiedzą o tym, jakie skutki niosą ze sobą zachowania przemocowe, a twórcy kampanii zaproszą wszystkich odbiorców do promocji spotów filmowych. – Wystarczy, aby każdy komu leży na sercu zmniejszenie ilości zachowań agresywnych udostępnił treści w mediach społecznosciowych z użyciem hasztagu #sprawcy. Mam nadzieję, że doprowadzi to do autorefleksji u wielu osób – dodaje Aleksandra Niemczyk.

Spot pt. „Sprawcy” można zobaczyć w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Sztuka Łaczenia, na: Facebooku, Instagramie oraz Youtube. Występują w nim m.in. aktorzy kieleckiego Teatru im. Stefana Żeromskiego. Kampania realizowana jest w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem województwa świętokrzyskiego. „Jeżeli wykorzystujesz to, że jesteś silniejszy, aby ranić- jesteś sprawcą przemocy. Jeżeli nie reagujesz, to po cichu zgadzasz się na przemoc” – mówi na zakończenia spotu kilkuletnia dziewczynka. Warto wziąć sobie do serca te słowa.

Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w 2021 r.

 

 

Scenariusz, reżyseria:                Aleksandra Niemczyk

Zdjęcia:                                    Marian Wąchała

Montaż, korekcja barwna:           Łukasz Sawicki

Dźwięk:                                    Wojciech Niebelski

Postprodukcja dźwięku:              Przemysław Gorlas

Kierownik planu:                        Marta Pruchniewicz

Charakteryzacja:                        Kamila Kowalczyk

Fotosy:                                     Mateusz Wolski Fotografia

Wystąpili:                                  Antosia Niemczyk, Matylda Pruchniewicz, Ania Antoniewicz, Joanna Kasperek, Andrzej Zbigniewsson Plata, Wojciech Niemczyk

Produkcja:                                Stowarzyszenie Sztuka Łączenia

 

Linki do spotu w mediach społecznościowych:

https://www.youtube.com/watch?v=UJJo4DHXfok

https://fb.watch/9t3yaWK19q/

https://www.instagram.com/tv/CWn_xwOgmDX/?utm_source=ig_web_copy_link   

Rodzina jak to jest - Konferencja prasowa

30 września o godz. 10, w Kielcach, odbędzie się konferencja prasowa poświęcona projektowi, w której udział weźmie m.in. wiceminister Barbara Socha z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, przedstawiciele Stowarzyszenia Sztuka Łączenia, przedstawiciele uczelni i lokalni parlamentarzyści. Projekt "Rodzina - jak, to, jest?" został dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej – „Po pierwsze Rodzina!”. Miejsce konferencji wskażemy wkrótce.

Leczymy z hejtu

"Będziesz wisieć, znajdziemy Cię, odwracaj się za siebie Ty pierd...a medyczna gnido" to tylko przykładowe pogróżki kierowane wobec medyków. Taka niczym nieuzasadniona nienawiść i hejt zabija nie tylko pasję i powołanie, ale niestety też człowieka.
 
 
Ekipa Stowarzyszenia Sztuka Łączenia kolejny raz została obdarzona zaufaniem, czego efektem jest dzisiejsza premiera spotu w ramach akcji medyków "#wylecznoenawiść". To pierwsza część produkcji, która swą genezę ma w działaniach dr Anny Wardęgi z Krakowa, którą osobiście dotykają hejterskie ataki. Głównym założenie jej działalności byłe zwrócenie uwagi na sam fakt istnienia hejtu wobec lekarzy, ale również przesłanie wyraźnego komunikatu, że nie pozostają w tym sami. Ponadto dr Wardęga chce stworzyć miejsce, do którego pokrzywdzeni i zastraszani medycy będą mogli zgłaszać takie groźby. Na tej samej płaszczyźnie lekarka stawia uświadamianie społeczeństwa, że zjawisko hejtu może doprowadzić do tragicznych skutków, czego drastycznym przykładem była śmierć lekarza profesora w Kielcach w marcu ubiegłego roku.
 
W sumie wyprodukowaliśmy trzy spoty na ten temat oraz film dokumentalny poświęcony kokretnym już lekarzom, którzy doznali i doznają mowy nienawiści. Te produkcje nie powstałyby, gdyby nie wspomniana wyżej dr Anna Wardęga, dr Aleksandra Gładyś-Jakubczyk,Fundacja Kochaj Mnie Po Prostu, dyrektor grupy medycznej ArtMedic Agnieszka Maciejczyk-Nawrot, Szpital Kielecki świętego Aleksandra, Świętokrzyskie Centrum Medyczne Artmedik, Szpital Specjalistyczny Artmedik Sp. z o o, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, prywatnie przyjaciółka tragicznie zmarłego profesora Anna Mazur-Kałuża oraz dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. A z naszej strony odpowiedzialni za powstanie tych filmów to: Aleksandra Niemczyk (reżyseria), Aleksandra Gładyś-Jakubczyk, Aleksandra Niemczyk (scenariusz), Karol Łakomiec (zdjęcia), Łukasz Sawicki (montaż, korekcja barwna), Artur Adamiec (mistrz oświetlenia), Grzegorz Przybyś (oświetlacz), Marian Wąchała (ostrzyciel / asystent), Roman Słomka (dźwięk), Marta Pruchniewicz (kierownik planu), Joanna Biskup-Brykczyńska (scenografia), Marcelina Sroczyńska (charakteryzacja), Mateusz Wolski (fotosy), w roli lekarza wystąpił Wojciech Niemczyk, a pacjenta zagrał Andrzej Plata.
 

Podkategorie

Image
Image